Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  29. Dani hrvatskog filma   /  29. DHF – selekcija filmova

29. DHF – selekcija filmova

Nakon pristiglih prijava obavljena je selekcija za nadolazeće 29. Dane hrvatskog filma. Filmovi su tradicionalno raspoređeni u pet rodnih kategorija, a selektirano je 78 filmova. U nastavku slijedi popis selektiranih filmova po kategorijama. Čestitamo svim autoricama i autorima!

IGRANI FILM

Selektor: Antonio Nuić

  • Amerika, r. Borna Zidarić, ADU Zagreb, 14’03”                                                          
  • Bepo, r. Filip Antonio Lizatović, Blank_filmski inkubator, 16’42”
  • Brod u boci, r. Karlo Gagulić, Blank_filmski inkubator, Apolos produkcija, 16’17”
  • Druker, r. Rino Barbir, Blank_filmski inkubator, 18’33”
  • Groblje Slonova, r. Filip Mojzeš, ADU Zagreb, 13′
  • Janje, r. Nina Violić, Spiritus movens, 15′
  • Jugo, r. Lucija Bosančić, UMAS, Kinoklub Split, Udruga Kazimir, 19’31”
  • Južno voće, r. Josip Lukić, ADU Zagreb, 19’53”
  • Kad si mlad, r. Andrija Tomić, ADU Zagreb, Kinoklub Split, 8’46”
  • Krhko, r. Tomislav Šoban, ADU Zagreb, 23′
  • Kućica, r. Jakov Nola, ADU Zagreb, 25’03”
  • Raj, r. Mitja Ličen i Sonja Prosenc, Monoo (SI), Wolfgang&Dolly (HR), 25′
  • Santa Cruz, r. Igor Jelinović, Blank_filmski inkubator, 19’24”
  • Slova, r. Bojan Radanović, ADU Zagreb, 12’12”
  • The Stamp, r. Lovro Mrđen, ADU Zagreb (HR), LUCA School of Arts – Campus NARAFI Film (BE), 18’52”
  • Tina, r. Dubravka Turić, Zagreb film, 14’30”

DOKUMENTARNI FILM

Selektor: Boris Poljak

  • 70, r. Nebojša Slijepčević, Umjetnička organizacija Paradoks, 48′
  • Baka, r. Borna Zidarić, ADU Zagreb, 23’29”
  • Berge Istra, r. Dražen Majić, HRT, 102′
  • Breed, r. Paula Skelin, Blank_filmski inkubator, 17’07”
  • Catstream, r. Sunčica Ana Veldić, Dinaridi film, 18’43”
  • Gavran 101, r. Biljana Čakić, Menorah film, 97′
  • Imaš još nade za pobjedu, r. Marko Bičanić, ADU, 14’45”
  • Ivanova igra, r. Tomislav Žaja, Gral film, 52′
  • Još uvijek ne znam,  Bela Bračko-Milešević, Blank_filmski inkubator, 5’14”
  • Kaj to ja radim?, r. Mario Papić, Renko Productions, 14’49”
  • Karantena, r. Goran Markoš, Goran Markoš i Java music, 14’49”
  • Komad Mirana, r. Neda Janovski, Marija Cvreković, Miran Cencič, Blank_filmski inkubator, 7’56”
  • Mjesec u travnju, r. Antonija Šitum, Blank_filmski inkubator, 24′
  • O jednoj mladosti, r. Ivan Ramljak, ADU Zagreb, 77′
  • Odjeci, r. Matej Đuzel, Adria Visio d.o.o., FLIP CLIP, 3′
  • Ombra della luce, r. Dragana Sapanjoš, Pulska filmska tvornica, 17’52”
  • Ono drugo selo, r. Jadran Boban, FADE IN, 73′
  • Pouke o čovječnosti, r. Branko Ištvančić, Artizana, 53′
  • Prazni sati, r. Mate Ugrin, Berlin University of Arts (DE), Dinaridi film (HR), 11′
  • Sonnyboy iz Stubičke Slatine, r. Aleksej Pavlovsky, HRT, 30’02”
  • Teški dani, r. Jakov Torić, Blank_filmski inkubator, 6’58”
  • Za let si dušo sigurna, r. Ante Mitrović, ADU, 28’44”

ANIMIRANI FILM

Selektorica: Jelena Oroz

  • Arka, r. Natko Stipaničev, Kreativni sindikat, 14’40”
  • Cockpera, r. Kata Gugić, Zagreb film, ALU Zagreb, 4’34”
  • Crni vuk, bijeli vuk, r. Ivana Guljašević Kuman, Igubuka, 5′
  • I’m Not Feeling Very Well, r. Sunčana Brkulj, ALU Zagreb, 3’33”
  • Iris, r. Lucija Bužančić, Zagreb film, 8’14”
  • Izvan sebe, r. Stella Hartman, Zagreb film, ALU Zagreb, 2’42”
  • Jež Bodljikavko, r. Tihoni Brčić, Zagreb film, 6’47”
  • Kula, r. Sunčana Brkulj, ALU Zagreb, 3’58”
  • Odrasti u malo drvo, r. Noemi Ribić, Zagreb film, ALU Zagreb, 5’40”
  • Pustolovine Glorije Scott – Umorstvo u katedrali, r. Matija Pisačić, Tvrtko Rašpolić, Kinematograf (HR), Papa Films (RS), 15’39”
  • The Room, r. Hrvoje Wächter, GHP, 4’47”

EKSPERIMENTALNI FILM

Selektorica: Ana Hušman

  • Adeptus, r. Klara Dujmović, Blank_filmski inkubator, 10’19”
  • ALEPH ZETA ( XVII ): The Star, r. Ana Buljan, producentica Ane Buljan, 11’17”
  • Anka i Bogi, r. Nina Matusina, Blank_filmski inkubator, 6’23”
  • Autobahn, r. Bela Bračko-Milešević, Blank_filmski inkubator, 2’46”
  • Colonello Futurista, r. Vladislav Knežević, Zagreb film, 18’48”
  • Corpus, r. Petra Pavetić Kranjčec, Blank_filmski inkubator, 3’47”
  • Home, r. Lea Vidakovic, producentica Lea Vidakovic, 10′
  • Hotdog, r. Dora Brkarić, Blank_filmski inkubator, 4’30”
  • Kada se probudim, r. Goran Nježić, BAKA productions, 8’08”
  • Kući, r. Jelena Ratko, Blank_filmski inkubator, 11’46”
  • Mikrokazeta – najmanja kazeta koju sam ikad vidio, r. Igor Bezinović i Ivana Pipal, Bonobostudio (HR), Teorija na delu (RS), 19’11”
  • One left, r. Ramona Boban Vlahović, Blank_filmski inkubator, 2’08”
  • Potraga Za, r. Petra Patafta, Blank_filmski inkubator, 8’05”
  • Prijelaz, r. Vedran Šuvar, Kinoklub Zagreb, Kino klub Split, Akademski filmski centar Beograd, 9’27”
  • Solgatistan, r. Franko Dujmić, Blank_filmski inkubator, 5’23”
  • Toranj, r. Silvestar Kolbas, Samostalna djelatnost Silvestar Kolbas, 11’49”
  • Uloga, r. Darko Bakliža, Zagreb film, 11’07”

NAMJENSKI FILM

Selektorica: Vanja Sremac

  • (The) Lesser Men – California Dreaming Revisited, r. Ivan Ramljak, Lesser Man Basic, 4′
  • Blank EDU_planovi, r. Marko Bičanić, Karlo Vorih, Blank_filmski inkubator, 2’09”
  • Blank EDU_scenografija, r. Marko Bičanić, Karlo Vorih, Blank_filmski inkubator, 1’59”
  • Buč Kesidi – Subota, r. Hani Domazet, producentica Marija Simić, 2’59”
  • Donkey Hot – Chuzuki, r. Lovro Buva, Dugoselangeles, 2’46”
  • Lermi – Mrzim (prod. Negative), r. Dominik Čović, producent Martin Müller, 3’29”
  • Ostani doma, ne budi glup, r. Ida Antunović, Blank_filmski inkubator, 5’39”
  • Obitelj Grabo – Skupa lekcija, r. Tvrtko Karačić, Nikola Galić, Sektor 51, 1’49”
  • Obitelj Grabo – Zidovi nemaju oči, r. Tvrtko Karačić, Nikola Galić, Sektor 51, 1’43”
  • Obitelj Grabo – Začarani krug, r. Tvrtko Karačić, Nikola Galić, Sektor 51, 2’19”
  • Vojko V – Umoran, r. Rino Barbir, producenti Sara Ivelić i Rino Barbir, 4’40”
  • Vojko V – Moja Lipa, r. Rino Barbir, Komakino, 3’29”